ניתוח שבוע 6 חתונה ממבט ראשון
 
השבוע היו שתי תוכניות בהם הפסיכולוגים דנו בזוגות ועוד תוכנית אחת עם הזוגות עצמם.
לכן את הניתוח נקדיש במשולב גם לניתוח המומחים וגם לפרק החדש
 
קודם כל אני רוצה להגיד שדני ויעל עושים עבודה טובה ומקצועית מאד.
הדגש המרכזי שדני ויעל הביאו בניתוח שלהם היה "שזוגיות זה תהליך, היא דורשת סבלנות וזו עבודה קשה."
זה נכון. אמרה לי מתאמנת לפני כמה ימים שהיא רוצה זוגיות אבל לא רוצה שזה יכאב לה כל כך. אז אמרתי לה שהמשחק של זוגיות אם כך הוא לא בשבילה. אי אפשר לצפות להיכנס לזוגיות ושלא יהיו משברים של הלב. אני אישית חושב שהמשברים של הלב הם אלו שמחזקים את הלב, הנפילות בדרך, אלו הן הנקודות שבהן אנחנו הכי צומחים. בסוף זוגיות נבנית מהרגעים הקטנים, מנקודות השפל ומהפסגות הרעננות שנחשפות בהמשך.
 
עוד נקודה חשובה שציין דני היא "שאנשים פוסלים מהר מדי על חיצוניות ומפספסים את העומק שבאחר. עולם הדייטים הוא עולם מאד לא סבלני, מאד ביקורתי ושיפוטי."
אני יודע שכשאני השלמתי את התהליך שלי והכרתי את אורטל, יצא לי כמה פעמים לחשוב על נשים שהכרתי לפני אורטל. אני יודע בוודאות שאם לא הייתי שיפוטי כל כך (וחסר ביטחון), לא הייתי מפספס כל כך הרבה נשים טובות, אני דרך אגב מודה על כל הפספסוים שהביאו לי את אורטל המהממת … 
 
דני ציין נקודה מאד חשובה בקשר לזה: נועם המקסים הוא גבר נמוך, בהתחלה הביקורות על השידוך היו: איך הפגישו בינו ובין רוני. אחר כך המון נשים אמרו שהן בכיף היו מכירות אותו, עכשיו אחרי שרואים מי האדם שמאחורי הגובה.
 
דני אומר לרוני:
"את מתבאסת לגלות שאת כזאת שטחית, את תקועה לגמרי בעניין של המשיכה. זה אתגר עמוק. אם אנחנו מכשילים את עצמינו דרך העיניים, אנחנו לא נותנים לנו צ'אנס. האתגר שלך הוא לנסות להבין למה שם את נעצרת ונתפסת?"
זה הזמן עכשיו לשנות את הסינונים שאנשים עושים לגבי: גובה, משקל, גיל, מוצא, צבע עיניים ועוד. מלא הזדמנויות יהיו לאלו שיוכלו ללכת מעבר למה שהעיניים שלהם רואות, שלא יעצרו על ידי העיניים ושיהיו מסוגלים להסתכל יותר עמוק…שם יש זהב טהור בעולם ההיכרויות!
 
 
 

(תמונה מתוך ערוץ 12 Mako)

"זוגיות מאושרת נמדדת בכמות השיחות הלא נוחות שבני הזוג היו ממוכנים לקיים"
וזה לא רק לקיים את השיחות זה איך לקיים אותן!
טעות אחת שעשו המומחים בהנחיות שלהם היתה בעניין הסליחה.
דובי אמנם ביקשה סליחה מאריק, אבל הסליחה לא נחשבת עד שהצד השני לא מרגיש שהצד הראשון אכן הבין מה ההשפעה של הפגיעה שהיתה. אריק לא הרגיש שדובי הבינה אותו בסיטואציה. והיא אכן לא הבינה אותו. אם דובי היתה אומרת: אריק, אני מתנצלת, התנהגתי בצורה שלא כיבדה אותך, אתה בדרך הרגשת לבד שם עם הפרח, נבוך מול החברים שלך ולא ידעת איפה לקבור את עצמך ואני מתנצלת שהכנסתי אותך למצב הזה" אם כך היתה מתבצעת הסליחה, כל הקשר ביניהם היה נראה אחרת.
 
"צריך לדעת לדפוק על השולחן!!!"
נועם עשה את זה כשרוני התרחקה ממנו.
הדר עושה את זה עם דניס, ודניס ממש לא נשאר חייב.
מור ומאור, במעט שהם מכירים עושים את זה ושמים גבולות אחד לשנייה.
 
אצל אמיר ודנית זה פשוט לא קורה עדיין וחבל –
אמיר עדיין נמנע מלעשות שיחה קשה ולהגיד לדנית שהוא לא מרגיש משיכה. ודנית כשהיא סוף סוף מעיזה ואומרת לו שהיה לה לא נעים, חוזרת מייד ומתנצלת…למה להתנצל? לא מגיע לך יחס כזה!
אצל ניר והגר, יעל דוחפת את ניר להתחיל לשתף את התחושות השליליות שלו. הוא פשוט לא מצליח לעשות את זה. הוא אדם שתמיד ישדר שהכל בסדר. בעבודה ובלימודים זה מדהים. אבל בזוגיות, זה לא יעבוד. בזוגיות יש שיח רגשי שחייב להתנהל. אולי עכשיו אחרי השיחה שהיתה להם באוטו משהו יתחיל שם להשתחרר ביניהם.
 
(*) טיפ שהייתי נותן להגר בשלב הזה: הסיבה שהגר כל כך לא מצליחה לתקשר היא שאין לה זמן לעצמה ולעבד את המחשבות ואת הרגשות שלה. היא עובדת בשיגעון וכשהיא לא עובדת היא נמצאת בדירה עם ניר בתוך סיר לחץ. זה שלב שבו אנשים צריכים לדעת לקחת יום חופש לעצמם ולמחשבות שלהם וללכת לסדר אותם בהרים.
 
לסיכום השבוע השישי:
זוגיות זה דבר מורכב. המטרה היא לנסות להכיר זה את זו, לנסות להבין למה היקום שלח אלי דווקא אותו או אותה, לסמוך על השידוך של היקום, להביא סבלנות, ללמוד להכיר את הרגשות שלנו ואז ללמוד איך לתקשר אותן.

נ.ב:

בימים אלו נערך כנס אינטרנטי ליצירת זוגיות שכולל 5 הרצאות מוקלטות של טובי המנטורים ליצירת זוגיות בישראל.

ההשתתפות היא חינם, אך מוגבלת בזמן. להצטרפות לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבת?
אני מזמין אותך לשתף: