סיכום שבוע 11 – מה המשאלה הנסתרת?
השבוע מאד בלטה הנקודה שכדי שזוגיות תעבוד צריך להבין מה יש שם מתחת לפני השטח.
מה שאנחנו רואים זה לא מה שבאמת קורה, מה שאנחנו רואים זה רק הביטוי החיצוני של משאלה פנימית שרוצה להתגשם, שרוצה שיכירו בה. בזוגיות טובה ומאושרת בני הזוג צריכים להיות בהקשבה תמידית לא רק למה שנאמר, אלא גם למה שלא נאמר. והרבה פעמים במה שלא נאמר מסתתר האוצר.
ראינו את זה בסצנה של ניר והגר. הם יושבים מדברים וכביכול הכל רגוע. אבל משהו שם מבעבע. כשניר אומר להגר "את לא איתי" יש שם משהו שמנהל את הגר. כשניר נשבר והולך לנשום אוויר, הגר צריכה להבין שיש שם משהו עמוק שפגע בניר. בכל פעם שהגר מתנתקת לניר, יש שם משהו מהעבר של הגר שקפץ, איזה פחד, איזו משאלה שמחפשת ביטוי.
כשאריק מסתובב עם דובי בברצלונה ומשקיע כל כך הרבה בלהראות לה את העיר ואת הנדל"ן שלו שם, יש לו משאלה עמוקה שדובי תראה אותו כאדם מוצלח.
ברגע שאחד מבני הזוג כן מצליח לזהות את המשאלה הנסתרת של הצד השני ולהוקיר אותו על זה, להראות לו שהוא רואה אותו, אז נוצר החיבור, אז נוצרת ה-"כימיה" אז הקשר עולה כיתה.
 
 
ללא שם
(תמונה מתוך אתר MAKO ערוץ 12)

דניס עושה את זה מדהים. הוא מדהים בזה שהוא מבין שיש משהו שהוא לא מבין ואז הוא באומץ מבקש אימון מדני. דני מראה לו שיש משהו מתחת לפני השטח אצל הדר, הוא גורם לו לחשוב על הסיפור העמוק של הדר שנמצא שם במה שהיא אומרת לו שהיא מפחדת שיטוס ליפן. דניס מתחיל לראות את כל החובבנות שלו בזוגיות ומצליח לראות כמה הוא רוצה את הקשר הזה.
ואז דניס אומר להדר בנסיעה שלהם שהוא מקצר את הנסיעה ויבלה איתה בראש השנה. בזה הוא מ(ראה לה את : הדר רוצה בקשר! דניס מראה להדר שהיא חשובה לו, שאכפת לו ממנה והוא לא מראה במילים רק, וזה מאד נחשב!

בפרק האחרון דני נותן טיפ לאריק שבעצם נכון לכל מי שרוצה לבנות זוגיות חדשה. הוא אומר לו שהוא צריך להתעסק פחות בתוצאות, פחות באם הצלחתי או לא הצלחתי ויותר להתעסק במסע, להיות במה שיש ברגע הזה.
אנחנו רואים בפרקים האחרונים עד כמה חשובה התקשורת הזוגית, לא שיחות של איך ישנת בלילה, בעיקר שיחות של: איך זה מרגיש לי, איך זה מרגיש לך, שיחות שמתחילות ב…אני מבין שאת בלחץ, שאת מודאגת, שיחות שיש בהם הקשבהתקשורת זו מיומנות שיש לפתח ושלא נולדים איתה. בלעדיה לא יהיה קשר.

נ.ב:

אם אתן רוצות לפתח את עצמכן ולנצל את תקופת החזרה לשגרה המדורגת הזאת להתפתחות אישית ולהכנה פנימית שלכן לזוגיות מאושרת, אני ממליץ לכן לבדוק את “אתגר השחף”. הקורס מהווה אימון בן 30 ימים שיכין אתכן לזוגיות מאושרת. כרגע בזמן הקורונה אפשר לרכוש אותו במחיר מוזל לכבוד חגיגות החזרה לשגרה מתקופת הקורונה!

לפרטים לחצי כאן

אתגר השחף מאוד מרגש ומעצים ובעקבות האתגר קורים הרבה דברים טובים.
בצל הקורונה אפילו היה לי דייט מעולה בווצאפ ואחר כך גם בזום...

אורלי כהן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבת?
אני מזמין אותך לשתף: