ניתוח שבוע מספר 7 חתונה ממבט ראשון

הפרקים השבוע נותנים לנו לראות מה גורם לקשר להתחזק, איך קשרים יכולים להתהדק, מה בונה זוגיות ולאיזו מערכת יחסים אין סיכוי להתרומם ללא התערבות משמעותית.

 נועם ורוני

נועם ורוני עשו לי טוב בנשמה. הם נהנים בקשר שלהם. הם לוקחים אותו למקום של חוויה. והרי זו בעצם הסיבה שאנחנו רוצים זוגיות, לא? האם אנחנו לא רוצים להיות יותר מאושרים. רוני מצליחה לראות את נועם ואת הלב שלו, וזה קורה הרבה בזכות זה שנועם יודע מי הוא, הוא מודע לאדם שהוא, הוא אחד כזה שמבין שהחיים הם כדי להנות מהרגע הזה ולא לשים את המשקולת על התוצאות ועל מה שיהיה. הגובה שלו הוא בכלל לא עניין עבורו. מה שאחרים יכולים לראות כחיסרון בשל התניות חברתיות בראש שלו בכלל לא קיים. הוא נותן לכולנו דוגמא חיה איך זה לחיות שאתה אדם גדול. התכונה הזו והיכולת הזו ממגנטת כל אדם לסביבה שלו.

נועם נותן לכל אותן נשים ששמות משקל על הגובה דוגמא חיה לכך שהתכונות הפנימיות עולה בעשרות מונים על כל עטיפה חיצונית שתבחרו.

 

ניר והגר

הקשר בין ניר והגר סוף סוף עולה על המסלול. זו זוגיות שיכולה לעבוד ולעבוד מעולה!

מה גרם לקשר הזה לעלות על המסלול?  2 דברים:

הראשון היה שניר הראה את האופי שלו מול הגר. הוא עצר את ההשתוללות השתלטנית שלה הזהות של הגר ואמר לה דיייי! הוא אמר את זה ולא זז אחורה, הוא אמר את זה עם כבוד וממקום שלם.

הדבר השני שעשה את המהפך היה שהם יצאו מסיר הלחץ היומיומי שלהם ונסעו לצפון. הם ביקרו את המשפחות ולהגר יצא להסתכל על ניר מהצג. אחד הדברים שמייצרים התאהבות זה לראות את בן או בת הזוג מדבר עם אנשים אחרים שמתאהבים בו ושולט בסיטואציה, זה מייצר סוג של הוכחה חברתית. אנשים נמשכים לאנשים שהם אהובים על ידי הסביבה שלהם.

הנסיעה לצפון, הטבע, המשפחה, היציאה מהעיר עשתה להגר טוב ואפשרה לה להסתכל על עצמה ועל ניר מהצד. אני מאמין שזה ממש יעבוד ביניהם ומאחל להם את זה!)

 
ניר_והדר

(תמונה מתוך MAKO ערוץ 12)

דנית ואמיר.

אנחת רווחה אדירה נשמעה ברחובות העיר כשאמיר סוף סוף חשף את השקר שלו לדנית. וזה לא היה עניין כזה גדול, רק שהוא משך את זה הרבה יותר מדי זמן. אני לא יודע אם הם יישארו ביחד אבל אמיר הרוויח את לחמו בתוכנית הזאת כאשר הוא בפעם הראשונה בחייו הצליח להיות אוטנטי בקשר. ודנית עבורה יש כאן הזדמנות אדירה לקבל "לא" מגבר שלא בורח ממנה אלא נשאר. היא כל כך מפחדת מהדחייה שהיא עושה הכל כדי לא לחוות את זה. היא נותנת המון משמעות וזה נראה שהזהות שלה נפגעת בצורה דרמטית מאמיר. דנית צריכה לחזור לעצמה, לזכור שהיא מדהימה, שהקשר הזה, עם כמה שהיא רוצה בו, הוא רק עוד קשר מבין שפע האפשרויות שיש לה שיעבדו. אני יודע שכשאתה בתוך הסיטואציה זה מאד קשה לראות את זה, אבל אם היא תצליח להסתכל על התמונה הרחבה יותר, היא תרוויח בגדול!

אמיר הוא לא אדם רע, למרות שבהרבה טוקבקים יורדים עליו. הוא אדם שצריך ללמוד מה זה אומר להיות אמיץ בתקשורת שלך. זה יוריד לו הרבה משקולות בחיים.

 

דנית היא לא סמרטוט, כמו שאומרים בטוקבקים, היא צריכה ללמוד לסמוך על האינטואיציות שלה, ללמוד שהיא הרבה יותר חזקה ממה שהיא חושבת ושהיא יכולה להתמודד עם סירובים בחיים, סירוב לא אומר סוף הסיפור! פעמים רבות, סירובים, עצירות, פסי האטה בקשר זו הדרך לבנות את הקשר!

דנית

(תמונה מתוך MAKO ערוץ 12)

 

הדר ודניס.

בנות. תלמדו מהדר. בשיחה שלהם עם יעל הפסיכולוגית הדר אומרת לדניס משפט שכל גבר היה רוצה לשמוע: "אתה מרשים כמו שאתה, אתה לא צריך להתאמץ כדי לעשות רושם. זה מה שמשך אותי אליך".

בנים. תלמדו מדניס. תלמדו להיות פתוחים ולהסכים להגיד לעצמכם את האמת, לקבל את האמת, תסמכו על עצמכם ואל תברחו מללמוד על עצמכם. יעל אומרת לדניס שאולי "הוא מנסה להרשים כדי להיות מקובל, כמו עולה חדש". דניס אומר לא בהתחלה אבל מיד אחר כך עוצר ואומר: "אני חושב שאת צודקת" הפתיחות שלו, המוכנות להיות פגיע, המוכנות להיות חלש ולהשאר בעוצמה עם זה, זה ממגנט, זה מושך, זה מקרב, זה להיות אדם זוגי! כבוד!

 

לסיכום –

זוגיות זה משחק של פתיחות, משחק של הערכה עצמית, של אומץ להיות פתוח וישיר ולהישאר מכבד ואוהב. זוגית זה משחק שכדאי לשחק אותו, להסתכן בלב שבור, זה משחק עם כאבים בדרך. זוגיות זה משחק של הלב, זוגיות זה לעלות על מסלול מהיר להתפתחות אישית ולגילוי עצמי. זוגיות זה משחק שגורם לנו להבין שאנחנו מרצדס, אם אנחנו משחקים את המשחק! לבד זה הרבה יותר קשה. 

ההמלצה שלי לכל הזוגות: טריים, נבולים, בשלבי פריחה או בשלבי הסגר – תנסו ללכת לטיפול זוגי, זה יותר כיף ממסז' זוגי. המלצה שלי לכל מחפשי הזוגיות: תוותרו על הפחד של "מה יגידו עלי" קחו אימון לזוגיות, זה יותר מפתח את האישיות מאימון כושר אישי ותסתערו על הפרויקט הזה בכל הכוח!!!

נ.ב:

אם אתן רוצות לפתח את עצמכן ולנצל את זמן הבידוד להתפתחות אישית ולהכנה פנימית שלכן לזוגיות מאושרת אני ממליץ לכן לבדוק את "אתגר השחף". הקורס מהווה אימון בן 30 ימים שיכין אתכן לזוגיות מאושרת. כרגע בזמן הבידוד אפשר לרכוש אותו במחיר מגוחך לכבוד חג הקורונה!

לפרטים לחצי כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבת?
אני מזמין אותך לשתף: