חתונה ממבט ראשון – ניתוח שבוע 10 – מה גורם לזוגיות לצמוח?

2020-04-27_1853

מור ומאור

מור סוף סוף צברה אומץ והתחילה לשאול את מאור על אבא שלו. סוף סוף יצא לנו להכיר את מור הרגישה ואת מאור המדבר והמשתף. זה מייצר תפנית במערכת היחסים, מאור משתף את סיפור המוות של אבא שלו ואת ההתפרקות שלו בהלוויה.

 

מור ממשיכה לשאול, להתעניין, להיות רגישה כלפי מאור. זה היה רגע שיכול לייצר תפנית במערכת היחסים שלהם.

 

מאור מדבר פחות וחושב יותר. מור מאד ורבאלית, אם מור תלמד מצידה להיות עם השתיקות ובו זמנית להגיד לעצמה, "אני בסדר, זה שלו, זה הוא" ולהתיידד עם השתיקות, זה יעזור לה עם מאור ועם גברים בכלל. יש איזה קסם בלהיות ביחד ולא לדבר, לתת לנוף לעבור ולשקוע במחשבות אבל ביחד! זו זוגיות!

 

הגר וניר

הגר החמודה הזאת כל כך רוצה לחזק את האמונה שלה שניר הוא אמיתי, שיש כאן אהבה אמיתית. יש לה אמונות מגבילות לגבי עצמה שאנשים חושבים שהיא צריכה לסגור את הבאסטה, יש לה אמונות לגבי הגיל שלה, שבהפוך על הפוך במקום להיות הקלישאה של בחורה בת 39 שלחוצה על זוגיות, היא יצרה את ההפך המוחלט, בחורה בת 39 שלא לחוצה (כלפי חוץ) על זוגיות.

 

אבל האהבה של ניר שהוא נמצא שם פשוט לאט לאט מראה לה שזה על אמת, שזה באמת יכול להיות עבורה ושניר באמת רוצה להיות איתה בגלל מי שהיא.

ניר לא מצליח עדיין להבין את הצורך האנושי של הגר שיראו אותה בגלל מי שהיא, לא בגלל שהיא יפה ולא בגלל שהיא מוצלחת, בגלל שהיא רגישה, בגלל שהיא אדם מלא אהבה, את זה היא רוצה שניר יראה.

 

נקודה נוספת לגבי ניר, הוא יותר מדי מתקרב יותר מדי זמן וזה מלחיץ. רואים את זה בשפת הגוף שלו, אם הוא ידע ללכת קצת אחורה, זה יוריד מהלחץ שיש על הדר ויעזור לה להתקרב.

 

הדר ודניס

אני ממש מבין את הדר. אני גאה בה והיא מדהימה על הדרך שהיא עשתה את השיחה. היא אחת שאומרת את מה שהיא מרגישה, לא לשמור בבטן ולהתחנחן והיא גם מצליחה להיות עמוקה. היא מצליחה לזהות מה מנהל אותה עמוק בפנים. היא אומרת לדניס שהיא לא רוצה שהוא ייסע ליפן, נסיעה שהוא תיכנן עם עוד שני חברים עוד לפני התוכנית.

 

בהתחלה זה נראה קנטרני, אבל אני ממש מבין את הפחד שלה, היא מפחדת מעצמה, היא מפחדת שהיא תהרוס משהו שהוא טוב, שהיא לא תוכל להכיל את הריחוק של דניס, היא לא סומכת על יכולת ההתמודדות שלה ושלהם בלי הקביים של הליווי הצמוד והמסגרת של התוכנית. זה ממש מפחיד עבור מישהי שלא היתה בזוגיות טובה זמן רב.

 

אני זוכר שאורטל אישתי ואני כשכבר היינו שנה ביחד ויצאתי לעשרה ימים של ויפאסנה בדרום, כמה אורטל פחדה שאני לא אחזור לזוגיות איתה. זה פחד מובן וטבעי מאד. אל תשכחו את המסגרת, זה לא החודש שהם ביחד, זה שאף פעם הם לא היו ביחד מחוץ לתוכנית, אין לה מושג איך יהיה ויש כאן אי וודאות מאד מובנת.

דניס מדהים. התקשורת שלו מדהימה, לא תוקפנית ועם זאת לא מוותר על עצמו. תבינו, מצבים כאלו בקשר מאפשרים לכל אחד מהצדדים להראות את האופי שלו. והדר צריכה מישהו שלא מוותר על עצמו ועדיין יכול להיות איתה ואמפטי כלפיה וכלפי חוסר הביטחון שלה. הם קיבלו ציון 10 על ניהול שיחת המשבר הזאת.

 

מה עושים במצבי משבר כאלה?

 

מקשיבים לצד השני, מקשיבים לרגשות שהוא מעלה ולמחשבות, משקפים לו שהבנו וקלטנו אותו, משתפים רגשות שלנו ומקשיבים עוד קצת ואז הולכים לישון. הרבה פעמים אחרי יום יומיים מצליחים להגיע לעמק שווה כשיש אהבה ברקע וזה כנראה מה שיהיה גם הפעם עם הדר ודניס.

 

איך אתם הייתם מגיבים אם בן או בת הזוג שלכם היה אומר לכם לא לנסוע כי הוא או היא מפחדים לעתיד הקשר?

 

נ.ב:

אם אתן רוצות לפתח את עצמכן ולנצל את זמן הבידוד להתפתחות אישית ולהכנה פנימית שלכן לזוגיות מאושרת אני ממליץ לכן לבדוק את “אתגר השחף”. הקורס מהווה אימון בן 30 ימים שיכין אתכן לזוגיות מאושרת. כרגע בזמן הבידוד אפשר לרכוש אותו במחיר מגוחך לכבוד חג הקורונה!

לפרטים לחצי כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבת?
אני מזמין אותך לשתף: